Pelety / Brikety Drevobuilding


Pelety

Pelety

Pelety sú moderná a efektívna forma paliva, ktorá nepoškodzuje životné prostredie. Drevené pelety sa vyrábajú lisovaním čerstvých pilín. Pelety majú tvar valca, majú žlto-hnedý nádych a hladký povrch. Ich priemer je 6 mm a dĺžka je 10-40 mm.

Vzhľadom k vyčerpaniu zdrojov energie pelety získavajú na popularite. Navyše ich použitie umožňuje minimalizovať negatívny dopad na životné prostredie. Pelety sú vyrobené z pilín a spálené takmer úplne - asi 99,5%. To znamená, že zvyšok je popol na úrovni od 0,2% - 0,8% čo spĺňa certifikovanú normu A1. Vykurovanie domu, ktorý má rozlohu 150-200 m2 , vyžaduje 5 ton peliet ročne.

Pelety sú vyrobené z čistého dreva, a nie sú v nich použité chemické zložky. Drevné pelety – výrobok stláčaný pod tlakom , ktorý je vyrobený zo sušeného dreva. Na ich výrobu používame drevnú štiepku, piliny, hobliny, lesné zvyšky. Výroba peliet nevyžaduje používanie chemikálií. Pelety sú tiež vyrobené z iných prírodných produktov - rašelina, seno, slama, atď.

Pelety 6 mm

Pri výrobe surových peliet najprv vstupuje hmota do drviča, kde sa spracuje na drevnú múčku. Potom sa hmota privádza do sušičky a pokračuje do lisu na pelety. V tejto fáze sa drevná múčka lisuje na pelety. Následne dochádza k zvýšeniu teploty suroviny, čo vedie ku zmäknutiu lignínu, prítomného v dreve. Týmto spôsobom sú častice zlepené do hustých valcov. Pripravené granule sa tak ochladzujú a balia do vriec kapacity 15Kg , alebo do bigbag vaku (1000 kg).

Brikety

Brikety

Ide o mechanicky spracovaný horľavý materiál v tvare kvádra či oválu. Existuje mnoho druhov brikiet. Obrovskou výhodou brikiet je, že neobsahujú chemické prísady a lepidlá, a vy sa teda nemusíte obávať nezdravých výparov.

Brikety sú vyrobené z odpadov, z pilín, či iného nepotrebného materiálu, čo je hospodárne k životnému prostrediu. Sú teda vysoko ekologické.

Kúrenie briketami má svoje špecifiká. Počas horenia zväčšujú svoj objem a tak treba pri prikladaní nechávať voľný priestor pre ich expanziu. V peci s normovaným ťahom a prísunom vzduchu horia na nerozoznanie od tvrdého kusového dreva, pri slabom ťahu a prísune vzduchu beží kotol v tlmenej prevádzke s nižšími teplotami podobne ako pri kúrení drevom.

NAJVYŠŠIA KVALITA

KVALITNÉ SPRACOVANIE

MOŽNOSŤ OKAMŽITÉHO ODBERU